Yakın Çevre

Dalyan

Dalyan, Marmaris’in 80 km. güneybatısında bulunmakta, göl ve denizin buluştuğu doğa harikası bir yer olarak tanımlanmakta. Dalyan, coğrafi yapısı, sazlık kanal nehirleri, Kaunos kaya mezarları ve antik kent kalıntıları, çamur banyosu ve termal kaynakları ile birlikte Caretta Caretta isimli deniz kaplumbağalarının üreme alanı İztuzu plajı ile ünlü. Dalyan’a Marmaris’ten günübirlik tekne turları ile 2 saat süren bir deniz yolculuğu ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Dalyan, muhteşem doğal güzellikleri ile Marmaris tatilinizde mutlaka görülmesi gereken yerlerden birisidir. Dalyan, aynı zamanda dünya çapında meşhur bir tatil beldesidir. İztuzu plajı, caretta caretta deniz kaplumbağaları, çamur banyosu, kaya mezarları ve Kaunos antik kenti ile ziyaretçilerine güzel imkanlar sunmakta.

Dalyan’da çok çeşitli ve doğa harikası göller mevcut. Labirente benzeyen delta kanalları ve doğal güzellikler ziyaretçileri büyülemekte. Dalyan deltasının uzun ve altın sarısı kumsalına sahip İztuzu Plajı aynı zamanda nesli tükenmekte olan deniz kaplumbağalarının (Caretta Caretta) ve mavi yengeçlerin üreme noktası. Ayrıca bölgede Nil Kaplumbağaları (Trionyx Tringulus) da bulunmakta ve şanslıysanız tekne gezileri esnasında bir kaç tanesine rastlamanız mümkün.